Допомога при народженні дитини: нагадуємо, що змінився порядок і розмір виплат

s9FH3fvyv8Виплата грошової допомоги при народженні дитини проводитися у відділах соціального захисту управління соціального захисту міської ради за місцем реєстрації або місцем проживання. Допомога надається одному з батьків дитини, усиновителю чи опікуну з метою створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.Для оформлення допомоги потрібно звернутись у районний відділ соціального захисту із заявою та необхідним пакетом документів.

Перелік документів:

 • Заява (подається особисто).
 • Довідка, видана органом Реєстрації актів цивільних станів на одноразову допомогу.
 • Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини.
 • Паспорт.
 • Ідентифікаційний номер.
 • Особовий рахунок в ощадному банку.

В окремих випадках може виникнути необхідність подання додаткових (уточнюючих) документів.

Виплата допомоги припиняється у разі:

 • Позбавлення отримувача батьківських прав;
 • Відмови отримувача від виховання дитини;
 • Нецільового використання отримувачем коштів та незабезпечення ним належних умов для повноцінного утримання дитини;
 • Перебування отримувача у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
 • Настання інших обставин, передбачених законодавством.

Контроль за цільовим використанням допомоги та стану створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється органами у справах сім’ї, дітей і молоді, опіки та піклування та державними соціальними інспекторами органів праці та соціального захисту населення.

Увага! З 01.07.2014 року змінилися розмір та процедура допомоги при народжені дитини. Ці нововведення будуть діяти в результаті набуття чинності ЗУ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Тепер допомога при народженні виплачуватиметься у розмірі, який не буде залежати від того, яка по рахунку дитина у сім’ї – перша, друга, третя.

Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень,

решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн. на місяць) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Крім того, допомога при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднана в один вид – допомогу при народженні дитини – і з 1 липня 2014 року призначається в єдиному розмірі 41 280 гривень незалежно від того, яка дитина за черговістю (перша, друга, третя чи кожна наступна). Як і раніше, одразу всю суму батьки не отримують. Виплата здійснюється одноразово в сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги (30 960 гривень) виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами в сумі 860 гривень щомісяця. У такому ж розмірі виплачується і допомога при усиновленні дитини.

Якщо особа, якій призначено допомогу при народженні дитини, виявила бажання працювати, допомога буде виплачуватися до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.

Розмір раніше призначеної допомоги не переглядатиметься. Якщо дитина народилася по 30 червня 2014 року, допомога буде виплачуватися в розмірах, встановлених на дату народження дитини: на першу дитину – 30 960 гривень, на другу дитину – 61 920 гривень, на третю та наступних дітей – 123 840 гривень), тобто зміни з 01.07.2014 цієї категорії дітей не торкнуться.

Отже, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припинена, крім осіб, яким призначено допомогу при народженні першої дитини (народженої до 30 червня 2014 року), що виплачується 24 місяці. На наступні 12 місяців буде призначатися допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 гривень. Наприклад, жінка народила першу дитину в грудні 2013 року. На дитину отримує щомісячну допомогу при народжені дитини з січня 2014 року по грудень 2015 року у розмірі 860 гривень та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З 1 липня 2014 року допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється. Здійснюється щомісячна виплата допомоги при народженні дитини (860 гривень). Починаючи з січня 2016 року буде виплачуватися допомога по догляду у розмірі 130 гривень (протягом 12 місяців до досягнення дитиною трирічного віку). У разі працевлаштування чи виходу на роботу виплата допомоги у розмірі 130 гривень припиняється.

 

 

Tags: ,