Старий дитсадок на Дарниці знову запрацює

dityПісля років простою занедбана будівля ДНЗ № 331 отримала шанс знову наповнитися дитячим гомоном. Офіційне рішення стосовно відновлення роботи цього дошкільного закладу було ухвалено Київрадою наприкінці червня.

Дарничанам проблема більш, ніж відома, адже багатьох із них торкається безпосередньо – дітлахів змушені водити у віддалені заклади, потрапити куди вкрай складно. Тому передають малят «з рук в руки» в колі родини чи наймають няню – що не завжди по-кишені.

Дитсадки мікрорайону укомплектовані понад міру, у деяких із них перевантаження сягає 80%.

За таких обставин громада Дарницького району об’єднала зусилля, щоб привернути увагу влади до проблеми і відновити роботу дошкільного закладу. Бюрократичні процедури зайняли немало часу: листи, звернення, відповіді і знову звернення, листи… Підтримав громаду району депутат Київради Віталій Павлик. Він також відзначає, що тривалий час робота посадовців у даному питанні була несистемною, відповіді чиновників навіть на депутатські запити обмежувалися традиційними «відписками».

«Вже чотири голови міськадміністрації змінилися з того часу, як я займаюся проблемою дитсадка на Дніпродзержинській. Звертався і до Адміністрації Президента, і до Кабміну – лише пустослів’я» – пригадує депутат Київради Віталій Павлик.

Справа ускладнювалася тим, що будівля ДНЗ № 331 не належить місту. Офіційним господарем і по нині є завод «Радіовимірювач», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром». Занедбане, як і більшість радянського спадку, приміщення стало ласим об’єктом, який можна вдало конвертувати, наприклад, у новенький торговельно-офісний центр. Звісна річ, від оренди чи продажу вигоди куди більше, ніж від дитсадка.

Тим не менше, вихід із ситуації шукали разом громада, депутати, підключилась і Дарницька РДА. В одній із відповідей на звернення депутата Віталія Павлика районне керівництво повідомило про свою готовність забезпечити проведення капітального ремонту будівлі, у разі позитивного врегулювання майнових питань.

«Я знав, що попередні очільники «Укроборонпрому» мали свої плани на цей об’єкт. Після років переписки з чиновниками зрозумів, що тільки максимальна публічність допоможе нам вийти з глухого кута у даній справі. Тому підготував проект рішення Київради, щоб офіційно закріпити намічений шлях відновлення роботи дитсадка. І я дякую колегам-депутатам за розуміння – 2/3 депутатського корпусу підтримали мою ініціативу та віддали свій голос за те, щоб ДНЗ № 331 знову запрацював»,зазначає Віталій Павлик.

Таким чином справа перейшла у правову площину, і контролювати її перебіг значно простіше. Найбільш важливим є те, що тепер ця нерухомість не змінить свого цільового призначення.

Відповідно до Рішення Київради №663/1527 від 16.07.2015 міськадміністрація повинна звернутися до Державного концерну «Укроборонпром» та узгодити умови передачі приміщення по вул. Дніпродзержинській, 110 до комунальної власності м. Києва.

Паралельно із цим, як роз’яснив нам Віталій Павлик, депутатський корпус, Дарницька РДА та міськадміністрація разом будуть шукати можливості та шляхи реконструкції й відновлення діяльності будівлі на вул. Дніпродзержинській, 110, як дошкільного навчального закладу.

Отже, тривалу бюрократичну переписку з місцевими посадовцями та керівництвом «Радіовимірювач» завершено. Натомість КМДА доручено вирішити у правовому полі питання передачі до комунальної власності будівлі колишнього ДНЗ №331 та забезпечити відновлення його роботи.

На першому етапі потрібно, щоб ДК «Укроборонпром» передав будівлю ДНЗ №331 до комунальної власності міста. Для цього міська адміністрація підготує відповідні пропозиції, на які маємо надію, погодиться  концерн.

Після цього буде вирішуватися питання реконструкції та безпосередньо відновлення роботи дитячого садка.

Разом із тим депутат Київради Віталій Павлик переконаний, що ситуація з дитсадком на  вул. Дніпродзержинській повинна залишатися під контролем громади, зі свого боку також подовжить працювати і даному напрямку.

«Наразі продовжу супроводжувати реалізацію цього рішення, щоб будівля дитсадка якнайшвидше перейшла до власності територіальної громади, а ми зможемо залучити фінансування для реконструкції та відновлення роботи закладу. Тож щиро сподіваюся на активність всіх учасників процесу. Вірю, що незабаром дошкільний заклад № 331 відновить свою роботу після того, як багато років не функціонував. Працюємо далі над тим, щоб маленькі дарничани з комфортом могли здобувати дошкільну освіту», – зазначає депутат.

26 червня 2015 року Київська міська рада за поданням депутата Віталія Павлика ухвалила Рішення «Щодо здійснення заходів, пов’язаних із відновленням роботи колишнього дошкільного навчального закладу на вул. Дніпродзержинській, 110 у Дарницькому районі м. Києва».

 

Tags: , , , , , ,