Віталій Павлик: Затягуючи затвердження МАФ-схеми, мер дає «зелене світло» корупції

mafСитуація з розміщенням МАФів у столиці яскраво засвідчує, що у міській владі декларації намірів розходяться з практикою. Про це у програмі «Громадська приймальня» зазначив депутат Київради Віталій Павлик.

Він нагадав, що одним із пріоритетних напрямів своєї роботи В.Кличко називав боротьбу з незаконним встановленням дрібних торгівельних точок. Зокрема новий очільник столиці разом зі своїм заступником П.Рябікіним брали зобов’язання до 15 лютого 2015 року затвердити схему розміщення МАФів у м.Києві, якої досі немає.

«У депутатського корпусу виникає підозра, що відсутність чіткого та прозорого плану з розміщення кіосків дозволяє розвиватися корупційним схемам в цій площині. Адже на сьогодні всі кияни є свідками, що демонтаж МАФів здійснюється вибірково, але за яким саме принципом – не зрозуміло», – зазначає Віталій Павлик.

Депутат підкреслив, що правила торгівлі мають бути однаковими для всіх, адже цього вимагають кияни і з цим же погоджуються самі підприємці.

«Якщо ми вирішили, що МАФи не повинні розміщуватися біля метро, закладів освіти, на тротуарах біля доріг – в місцях, де створюють аварійну ситуацію, на зелених зонах тощо, то вони повинні стосуватися абсолютно усіх. Наразі ж навіть численні депутатські звернення з цього приводу залишаються без належного реагування міського голови», – уточнює політик.

Віталій Павлик повідомив, що незабаром група депутатів планує створити дієву Контрольну комісію, яка працюватиме над вирішенням проблеми з МАФами. При цьому він наголосив, що робота цієї комісії буде максимально публічною.

«Адже, наприклад, у складі нинішньої комісії, котра розглядає питання щодо демонтажу кіосків, уже немає навіть депутатів – одні чиновники. Коли її тільки-но створили – до складу не включили ні одного представника громадськості, ні одного депутата. Пізніше нам вдалося внести зміни. Але не пройшло і двох місяців, як Віталій Кличко особисто виключив зі складу цієї комісії депутатів, а саме вони і намагалися додати публічності в її роботу, вказували на недосконалість, не давали можливість протягувати заздалегідь погодженні рішення», – уточнив Віталій Павлик.

На його переконання тільки максимальна прозорість, публічність та широка участь громади в роботі найрізноманітніших комісій, дорадчих органів тощо допоможе здолати корупційний опір в усіх сферах, який, на жаль, залишається в столиці і по нині.

Tags: , , , , , ,